Książki i e-booki


Pobierz za darmo 2 e-booki (w formacie PDF) o nawigacji elektronicznej.

 

MAPCAL II i SEACLEAR II - 36 stron

Swoją przygodę z nawigacją elektroniczną możesz zacząć od prostego, darmowego programu nawigacyjnego, tzw "chartplottera", SeaClear II

Składową SeaClear II jest MapCal II, program do kalibracji (geopozycjonowania) map. Wystarczą skany map papierowych do nadania im cech mapy elektronicznej.

---------------------------------------------------

ZASADY DZIAŁANIA I INSTALACJI URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH NMEA NA JACHCIE ŻAGLOWYM- 40 stron

Co to są protokóły NMEA 0183 i NMEA 2000? Jak połączyć instrumenty nawigacyjne w sieć? - Na te i inne pytania odpowiada ten e-book.

Książka papierowa dla zaczynających przygodę z Weather Routingiem

Weather Routing. Pogodowe planowanie drogi jachtu żaglowego

W tej książce autor prostym językiem przekazuje swoją wiedzę o tym, co to takiego to pogodowe planowanie drogi. Wyjaśnia co to jest grib, przedstawia różne modele pogodowe i jaki grib wybrać. Tłumaczy jak sporządzić samemu Polar Plot i jak z niego korzystać.  Pokazuje, że wprowadzenie  routingu na jachcie nie kosztuje wiele. Pokazuje, że w pływaniu rekreacyjnym nie są konieczne drogie zakupy oprogramowania i sprzętowe.  Poza starym laptopem i myszą GPS wszystko inne  - program, griby i polar plot dla swojego jachtu możemy pozyskać za darmo. Czytelnik przekona się, że Weather Routing nie jest zarezerwowany tylko dla regat i pozna  jak poprawia on bezpieczeństwo, szybkość  i komfort pływania rekreacyjnego. Książka pozwoli  Czytelnikowi samodzielnie wykonać pogodowe planowanie drogi czyli Weather Routing.

 Tytuł: Weather Routing

Pogodowe planowanie drogi jachtu żaglowego

Turystyka i regaty

 Autor:  Adam Michel

Wymiary: 21 x 15cm

Ilość stron: 112

Cena 44 zł

Ryczałtowa cena wysyłki (Poczta Polska polecony priorytet)

9 zł - niezależnie od ilości egzemplarzy.

Książkę możesz kupić pisząc do mnie na micheladam3@gmail.com

 


Książka papierowa dla zaawansowanych routerów-strategów

Weather Routing w strategii jachtu żaglowego

Autor, Adam Michel, brał udział w Withbread Round the World Race 73-74 (dziś Volvo Ocean Race). Wielu czytelników zna już jego książki "Weather Routing Pogodowe planowanie drogi jachtu żaglowego" oraz "Komputer na jachcie żaglowym". Oto trzecia już książka Michela. Adresowana jest do średnio zaawansowanych ruterów-strategów. Odpowiada na pytania, m.in. o różnice między strategią a taktyką, o tym jakie dane numeryczne i w jaki sposób możemy wykorzystać w celu jak najszybszego pokonania odcinka, jakie zjawiska meteo- i hydrologiczne wpływają najbardziej na marsz jachtu. Znajdziemy tu odpowiedź jak wdrożyć Weather Routing w strategię swojego jachtu oraz jak go pogodzić go z tym co nieprzewidywalne. Książka omawia specyfikę routingu i strategii w pływaniu po Bałtyku, Morzu Północnym, Kanale La Manche i Morzu Śródziemnym, Północnym Atlantyku oraz w drodze dookoła świata. Tu nauczysz się sposobów myślenia i techniki pracy wielkich ruterów-strategów, tych samych którzy podejmują decyzję o wyborze dróg jachtów startujących n.p. w Vendée Globe czy Volvo Ocean Race.

Spis treści 

Tytuł: Weather Routing

w strategii jachtu żaglowego

 Autor:  Adam Michel

Wymiary: 24 x 17 cm

Ilość stron: 228

Cena 86 zł

Ryczałtowa cena wysyłki (Poczta Polska polecony priorytet)

9 zł - niezależnie od ilości egzemplarzy.

Książkę możesz kupić pisząc do mnie na micheladam3@gmail.com

 

E-book (format epub)

Nawigacja jachtu żaglowego przy użyciu laptopa

 

 

 

Format ePub

Cena 17,80 złotych

Wysyłka 0,00 złotych

Ebook możesz kupić pisząc do mnie na micheladam3@gmail.com

Jeśli nie posiadasz czytnika ePub, możesz pobrać darmowy Icecream Ebook Reader  tu .


Wkrótce nowy e-book w formacie epub

Weather Routing. Pogodowe planowanie drogi jachtu żaglowego

Chroń lasy, redukuj wagę Twojego bagażu, oszczędzaj pieniądze. Wydanie elektroniczne (ePub) mojej książki pod tym samym tytułem. Staram się przekazać swoją wiedzę o tym, co to takiego to pogodowe planowanie drogi. Wyjaśniam co to jest grib, przedstawiam różne modele pogodowe i jaki grib wybrać. Tłumaczę jak sporządzić samemu Polar Plot i jak z niego korzystać.  Pokazuję, że wprowadzenie  routingu na jachcie nie kosztuje wiele. Pokazuję, że w pływaniu rekreacyjnym nie są konieczne drogie zakupy oprogramowania i sprzętowe.  Poza starym laptopem i myszą GPS wszystko inne  - program, griby i polar plot dla swojego jachtu możemy pozyskać za darmo. Czytelnik przekona się, że Weather Routing nie jest zarezerwowany tylko dla regat i pozna  jak poprawia on bezpieczeństwo, szybkość  i komfort pływania rekreacyjnego. Książka pozwoli  Czytelnikowi samodzielnie wykonać pogodowe planowanie drogi czyli Weather Routing.